Nudyzm nie ogranicza się do spędzania wolnego czasu tylko i wyłącznie na plaży. Odkąd jest modny i chętnie praktykowany przez coraz większe grupy osób, miejscem ich spotkań stały się sauny, baseny a nawet od niedawna siłownie.

Wiele pływalni krytych i parków wodnych umożliwia wejścia na basen naturystom i ich rodzinom. Tego typu spotkania są organizowane różnie. Sprzyjają zawieraniu nowych znajomości jak też nieskrępowanemu wypoczynkowi i rekreacji. Baseny mają wyznaczone godziny wejścia dla nudystów bądź też udostępniają obiekty większym grupom zorganizowanym w późniejszych godzinach wieczornych na przykład po godzinie 20:00.

W Łódzkim Aquaparku już od kilku lat odbywa się impreza zatytułowana Noc Naturystów. Program takiego spotkania obejmuje aquaaerobik, nurkowanie oraz wiele innych możliwości wypoczynkowych jak gry i zabawy sportowe w wodzie. Co jakiś czas podczas tego zgrupowania przybywa atrakcji ku uciesze uczestników. Poza Łodzią możliwość wspólnego spędzania czasu nudyści mogą realizować w Poznaniu, Warszawie czy Gdańsku.

W Bielsku Białej działa również dobrze prosperujące centrum rekreacyjno- naturystyczne, gdzie można korzystać z masaży podwodnych i fińskiej sauny, w której temperatura bywa wysoka bo nawet  80 stopni. i więcej. Jeśli chodzi o nasz kraj jest to spore osiągnięcie, ponieważ do niedawna kąpiel naturystów na publicznym basenie była w ogóle nie możliwa, mogli oni korzystać tylko z relaksu na wydzielonych plażach lub udać się za zachodnią granicę do Niemiec lub do Chorwacji gdzie baseny już od dawna umożliwiają takie spotkania.

Jest to całkiem normalna rzecz tym bardziej, że jako osoby wyznające pewną filozofię życiową nudyści pragną go kultywować cały czas a nie tylko latem. Zimą odpowiedni jest właśnie basen lub sauna.

Zorganizowane grupy naturystów, których w przypadku Nocy Naturystów w Łodzi przybywa nawet około 300, spotykają się kilka razy do roku na przełomie października i listopada oraz w maju. Najczęściej obiekt jest w całości wynajmowany po to aby bez ograniczeń i przez nieco dłuższy czas móc popływać i zrelaksować się podczas wspólnych rozmów i zabaw. Wszystkie tego rodzaju spotkania i imprezy mają charakter całkowicie aseksualny i mogą brać w nich udział dzieci. Zawsze należy pamiętać o zachowaniu higieny i używać odpowiednich kosmetyków.